جزئیات واضح و بی طرفانه درباره ورق گالوانیزه (بدون همه هیپ) ورق گالوانیزه

عرضهای ورق گالوانیزه رنگی در دو نوع ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر است. این نوع ورق فولادی اغلب در عرضهای ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ و م

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

عرضهای ورق گالوانیزه رنگی در دو نوع ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر است. این نوع ورق فولادی اغلب در عرضهای ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ و محدوده ضخامتی ۰.۳ تا ۴ میلیمتر ، تولید و به بازار عرضه میشود. اغلب ورقهای گالوانیزه از فولاد با روی کرومات استفاده میکنند که میزان مصرف روی در ترکیب آن تأثیر دارد. اغلب قیمت ورق به عواملی همچون هدف های بازار یابی، توزیع و تبلیغات، عوامل هزینه اعم از جابجایی کالا تا نیروی انسانی، سازمان قیمت گذاری، تقاضای بازار ، کیفیت کالا؛ برند ، قیمت رقبا و تولید کنندگان، شرایط اقتصادی، قسمت عوامل پخش کالا یا نمایندگان،قئانین و مقرارت، محل فروش یا بازار رقابت، بازار انحصاری تمام این عوامل باعث تعیین قیمت ورق می شود و تاثیر زیادی در قیمت گذاری کالا می شود. انجام دادن جوشکاری ورق گالوانیزه کار پیچیده و تخصصی است و به خاطر گازهای خطرناک و سمی که در محیط پخش میشود در طولانی مدت سبب آسیب جدی به ریه و دستگاه تنفسی تکنسینها میشود ، که باید از ماسکهای مخصوص استفاده شود. فرآیند پوشش دادن ورق های فولادی یا آهنی که در اصطلاح گالوانیزاسیون نام دارند، باعث مقاوم شدن ورق فولادی میشود.

This data was wri tten ​with GSA Content  Gene​rator DEMO!

گالوانیزه سرد دیگر روش پوشش دادن ورقهای فولادی یا آهنی است. همانطور که گفته شد طی این فرآیند یک پوشش محافظ از جنس فلز روی سطح ورق فولادی را میپوشاند و از این طریق باعث مقاومتر شدن این ورقها نسبت به خوردگی و زنگزدگی میشود. طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی در محیط های کاملا خورنده، در حدود 20 تا 30 سال است. شما میتوانید با مراجعه به سایت آهن حدید به صورت آنلاین با مقایسه و بررسی قیمتها، سفارش خود را انجام داده و در کمترین زمان محصول خود را دریافت کنید. برقراری تماس تلفنی، سومین روش ارتباطی با شرکت آهن حدید است که زیر نظر کارشناسان، محصول خود را انتخاب و خرید نمایید. بازرگانی فولاد آیرومارت ضمن اعلام قیمت روز ورق ۵۰ گالوانیزه در وبسایت خود، امکان خرید این کالا به صورت اینترنتی و تلفنی، از طریق شماره 02145306 را فراهم آورده است. قیمت ورق گالوانیزه نیم میل از این صفحه از آیرومارت قابل استعلام است. بنابراین با کاهش عرضه این محصول در بازار، قیمت ورق گالوانیزه در ایران افزایش پیدا می کند. باتوجهبه این ویژگیها در هنگام خرید ورق گالوانیزه 50 به کیفیت محصول توجه بسیاری داشته باشید؛ زیرا برخی ورقهای وارداتی بیکیفیت پس از مدتی تخریب شده و سطح آنها شوره میزند.

برای خرید ورق گالوانیزه، باید به ابعاد و وزن مورد نیاز خود توجه کنید. که درای وزن های مختلف به فروش می رسند.اگر بخواهیم قیمت ورق 6 متری را محاسبه کنیم و ببینیم بابت هر یک ورق چقدر بابد بپردازیم باید از این عمل ضرب و قیمت استفاده کنیم. قیمت ورق فولادی نورد گرم بهمراتب ارزانتر از فولاد نورد سرد است. از آنجایی که دمای روی در این روش بالا است به آن نورد گرم گفته میشود. این محصول بر پایه ورق نورد سرد یا روغنی تولید شده و حاوی پوشش سطحی از جنس عنصر روی (Zn) به منظور بهبود مقاومت به خوردگی است. اما ممکن است برخی از کارخانههای تولیدکننده ورق گالوانیزه، وزن محصول خود را با استاندارد ملی ایران و یا سایر استانداردها تطبیق دهند؛ بههمین دلیل استفاده از جدول وزنی ورق گالوانیزه نیز به شما همراهان همیشگی فولادینو توصیه میشود. همچنین در این میان، تاثیر برند تولیدکننده ورق را نیز نمیتوان نادیده گرفت.

کارخانه بعدی تولیدکننده ورق گالوانیزه فولاد غرب آسیا است. شایان ذکر است قیمت ورق گالوانیزه 50 کاشان به عنوان کالایی بسیار پرطرفدار در این بازار، روزانه در آیرومارت استعلام میشود. تغییر این پارامترها باعث شده تا قیمت ورق گالوانیزه دچار تغییرات روزانه و در برخی موارد تغییرات لحظه ای شود. اصطلاح فولاد ( Steel ) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراهند، بکار میرود. فولاد گالوانیزه جایگزین مناسبی برای فولاد ضد زنگ است. در سایت آهن مهام بهترین قیمت کیلویی ورق های گالوانیزه از هر برندی مانند فولاد مبارکه و تاراز شهرکرد درج شده است. قیمت ارز از مهمترین عوامل است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم قیمت روز ورق گالوانیزه 50 را تحت تاثیر قرار میدهد. بسته به اینکه ورق گالوانیزه با چه هدف و به منظور چه کاربردی تولید میشود، ممکن است پوشش تنها در یک یا دو طرف ورق انجام شود. بسته به اینکه ورق پایهای که گالوانیزه از آن تولید میشود چه چیزی باشد، مشخصات و ویژگیهای منحصر به فرد خود را خواهد داشت. البته موارد استفاده از این ورق بسته به نوع و نحوه عرضه آنها نیز متفاوت است. چرا از ورق گالوانیزه استفاده می کنند؟

6- جت هوا بلافاصله پس از خروج از مذاب، ضخامت پوشش روی را تنظیم می نماید. ورق گالوانیزه همان ورق آهنی پوشانده شده با فلز روی است. تمامی ورقهای تولیدشده در میزان فلز روی استفادهشده بر روی سطح آنها یا به اصطلاح بازار Coting با یکدیگر متفاوت هستند. GOST R 52246 برای تولید ورقهای گالوانیزه با پوشش روی و آهک از فولاد کم کربن در نظر گرفته شدهاست. تطبیق پذیری ورق گالوانیزه، آن را برای انواع پروژه ها و صنایع از جمله کشاورزی، خودروسازی، ساختمانی و غیره قابل استفاده می کند.در برخی موارد، ورق گالوانیزه نیز در تجهیزات الکتریکی برای حفاظت از آنها در برابر زنگزدگی استفاده میشود. جالب است بدانید حتی مواد پلیمری و پلاستیکی نیز امکان زنگزدگی دارند و میتوانند در دراز مدت بر اثر این پدیده تخریب شوند. قیمت ورق گالوانیزه ممکن است بسیار متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، از جمله ابعاد و ضخامت ورق و استاندارد به کاربرده شده ( astm)، مقدار سفارش، نوع ورق (فولادسردکار، فولاد گرمکار)، بازار محلی و شرایط بازار جهانی، هزینههای حمل و نقل، نرخ ارز، و تغییرات در قیمت مواد اولیه فلزی و سایر عوامل اقتصادی. برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.

حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روشهای جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه، توصیه می شود. بعد از خشک شدن ورق، عملیات شیمیایی کروماته کردن انجام میشود. از ورقهای گالوانیزه در بیشتر صنایع استفاده میشود و کاربرد آنها از نظر هزینهها نیز کمک زیادی به صنایع میکند. دستگاه ضخامتسنج، ضخامت فلز روی بر روی ورق را کنترل میکند. 3- کنترل کیفی : پس از سرد شدن قطعات در دمای اتاق، روی جامد اضافی که با لرزاندن جدا نشده اند، بوسیله سوهانکاری دستی یا سمباده زنی برقی جدا می شوند. این کارخانه مجهز به آزمایشگاههای متالوژی و کنترل کیفی است و محصولات خود را به لحاظ شیمیایی، مکانیکی و متالوژی مورد بررسی و کنترل کیفی قرار میدهد. استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه به صنایع اجازه میدهد تا با روشی مشابه فعالیت کنند. ورقهای گالوانیزه بر اساس ضخامت در اندازههای 2/0 تا 5 میلیمتر تولید میشوند. مجموعه فولاد اکسین خوزستان در سال 1384 فعالیت خود را با تولید انواع ورقهای فولادی عریض آغاز کرد.

گالوانیزه گرم با غوطهوری ورقهای فولادی در حمامی از روی مذاب انجام میشود. تولید ورق گالوانیزه به روش گرم نزدیک به ۱۵۰ سال است که کاربرد دارد. در این روش، فولاد را تا دمای بسیار بالا گرم میکنند. آلیاژ آلومینیوم-سیلیکون (AS): حمام از روی، آلومینیوم و ۸ تا ۱۱ درصد سیلیکون تشکیل شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳ ساعت ۱۵:۵۳ ویرایش شدهاست. در این روش با عبور مداوم ورق در جریان «روی» مذاب، باعث میشوند که تمامی آن تحت تماس با «روی» قرار بگیرد. ما در تولید ورق یاد شده بخاطر سرعت بیشتر از روش الکترولیتی اسیدی استفاده میکنیم. شکلگیری گلها (کریستال) روی سطح ورق بستگی به سرعت سرد شدن ورق و میزان روی موجود در ورق متغیر می باشد. علاوه بر مزایایی که برای ورقهای گالوانیزه گفتیم، باید بدانید که این ورقها هم مانند دیگر محصولات فولادی معایبی دارند که از جمله آنها میتوان به عدم امکان انجام جوشکاری روی آنها اشاره کرد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن