HSBC در حال بررسی وجود بانکداری خرده فروشی در ایالات متحده است


به گفته دو نفر آشنا به اوضاع ، HSBC در حال ارزیابی میزان خروج کامل از بانکداری خرده فروشی در ایالات متحده پس از فرصت های محدود برای بهبود کارایی در مشاغل آشفته آمریکای شمالی است.

به گفته مردم ، مدیریت ارشد ارائه برنامه در هیئت مدیره بانك طی هفته های آینده است ، زیرا HSBC به دنبال اختصاص منابع دور از ایالات متحده به نفع تجارت سودآورتر در آسیا است.

بسته شدن شبکه خرده فروشی ایالات متحده به منزله پایان 40 سال تجربه وام دهنده در اداره یک بانک جهانی با خدمات کامل در این کشور است. این دپارتمان پس از زیان 279 میلیون دلاری در سال گذشته و 182 میلیون دلار در سال 2018 ، در سه ماهه نخست امسال 518 میلیون دلار ضرر قبل از مالیات متحمل شد.

بخش HSBC در ایالات متحده به عنوان بخشی از تلاش وام دهنده انگلیس برای پس انداز حتی بیشتر از آنچه در ماه فوریه وعده داده بود ، در هنگام بررسی 4.5 میلیارد دلار پس انداز هزینه و 35000 کاهش شغل ، تحت بررسی جدی قرار گرفت.

فایننشال تایمز در ماه مه گزارش داد ، مدیران اجرایی به تأثیر بحران ویروس کرونا پرداخته اند و مدت طولانی نرخ بهره با نرخ بهره فوق العاده پایین خواستار اقدامات شدیدتر شده است.

طبق گفته هر دو ، خروج کامل از ایالات متحده دیگر روی میز نیست. یکی از آنها خصوصاً برای بانک سرمایه گذاری HSBC گفت: “ایالات متحده یک بازار مهم است.” این کشور همچنین به دنبال توسعه بخش مدیریت ثروت ایالات متحده است.

به گفته مردم ، مدیران همچنین توصیه می کنند لیست مشتریان بانک سرمایه گذاری HSBC را برای تمرکز بر مشتریان بین المللی ، به ویژه کسانی که دارای ارتباطات آسیایی و خاورمیانه هستند ، کوتاه کنند.

حتما بخوانید:
چین در پاسخ ژئوپلیتیک وام های خارج از کشور را محدود می کند

کسانی که فقط تجارت داخلی در ایالات متحده دارند ، سود کمتری دارند و HSBC در تلاش برای دستیابی به برتری نسبت به رقبای بزرگ وال استریت مانند JPMorgan و Citigroup است ، حذف می شوند. در سه ماهه سوم ، این بانک اعلام کرد که قبلاً 4 میلیارد دلار دارایی موزون برای ریسک در تجارت خود در ایالات متحده از طریق “بهینه سازی مشتری” حذف کرده است.

HSBC حدود 224 شعبه در سواحل شرقی آمریکا دارد ، بخشی از شبکه شعبه های JPMorgan و Bank of America. او قبلاً قول داده است كه در زمان بازسازي در ماه فوريه ، حدود 80 مورد از آنها را قطع كند. برخی از آشنایان استدلال می کنند که کمبود مقیاس بخش ، چرخش را به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی دشوار می کند.

با توجه به این زمینه ، به گفته یک فرد آشنا به اوضاع ، استدلال محکمی برای کنار گذاشتن کامل بانکداری خرده فروشی وجود دارد. وی اضافه کرد ، گزینه دیگر این است که فقط یک مدل دیجیتالی متمرکز بر مشتریان بین المللی از دیاسپورای چینی یا هندی استفاده کند ، حتی اگر “یک بازار شلوغ باشد”

بزرگترین بانک های ایالات متحده سرمایه گذاری زیادی در پیشنهادات دیجیتالی خود انجام می دهند ، جایی که تنها بازیکنان آنلاین ، از جمله Simple و BBVA’s Simple و Goldman Sachs ‘Marcus ، با فن آوری های اروپایی مانند N26 و Monzo که سال گذشته در ایالات متحده راه اندازی شد ، رقابت می کنند.

HSBC در مورد آینده تجارت خرده فروشی خود در ایالات متحده تصمیم نهایی نگرفته است. “هیئت منصفه هنوز مفقود است. . . ما توانایی اقتصادی هزینه ها و پاداش را در هنگام خروج یا استراتژی سطح متوسط ​​مطالعه می کنیم ، جایی که حضور کمتری داریم. ” مهلت تصمیم گیری ممکن است تا سال آینده پایان یابد. HSBC از اظهار نظر خودداری کرد.

حتما بخوانید:
تصاویر باورنکردنی از زحل از تلسکوپ جیمز وب

در نتایج سه ماهه سوم بانک ماه گذشته ، نوئل کوین مدیر عامل HSBC قول داد که پس از کنار گذاشتن 7.7 میلیارد دلار زیان احتمالی ، “بیشتر و سریعتر برنامه های دارایی کاهش و وزن دهی” ما را ادامه دهد. در وام در طول همه گیر. قیمت سهام وام دهنده امسال تقریباً یک سوم کاهش یافته است.

HSBC برای اولین بار در دهه 1980 وارد بازار مصرف ایالات متحده شد. خرید فاجعه بار وام دهنده وامهای رهنی Househouse International در سال 2003 منجر به ضررهای میلیاردی بانکی و تحریمهای غیرقانونی پس از بحران مالی شد. در سال 2011 ، او نیمی از شبکه شعب خود و یک تجارت کارت اعتباری پرسود را به قیمت 30 میلیارد دلار فروخت.

از آن زمان ، مدیران متوالی در حال بحث در مورد چگونگی بهتر بازگرداندن عملیات خرده فروشی ایالات متحده به سودآوری پایدار و بدون موفقیت زیاد هستند. از وامهای کارت اعتباری بدون واسطه سود زیادی حاصل نمی شود و ثروت حاصل از شبکه مقیاس کوچک و شعبه بندرت درآمد کسب می کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید