[ad_1]

آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه گفت تقاضای نفت آهسته تر از آنچه در سال 2021 انتظار می رفت بهبود خواهد یافت ، زیرا بخش هواپیمایی مدت زمان بیشتری از حمله ویروس کرونا را طی می کند.

در این بیانیه آمده است كه انتظار می رود مصرف جهانی سال آینده به 96.9 میلیون بشكه در روز برسد. اگرچه این بالاتر از پیش بینی 91.2mb / d برای سال 2020 است ، اما در حدود 200،000 b / d کمتر از بدن پیش بینی شده در پاریس است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود از بازار می گوید دولتها احتمالاً مرزهای بسته و محدودیتهای سفر را تا زمانی که واکسن به طور گسترده در دسترس نباشد حفظ کرده و باعث خاموش شدن خط هوایی می شوند.

این مقام افزود که اگرچه مصرف کنندگان می خواهند تعطیلات را پس از رفع ممنوعیت سفر از سر بگیرند ، اما افراد مسن احتیاط می کنند. وی پیش بینی کرد سایر افرادی که تحت تأثیر مالی همه گیر قرار دارند ، پول کمتری برای بلیط خواهند داشت ، در حالی که سفرهای تجاری با توجه به اینکه شرکتها به هزینه های خود ادامه می دهند ، همچنان متوقف خواهد ماند.

قیمت نفت در اوایل این ماه برای اولین بار از ماه مارس به بالای 50 دلار در هر بشکه کاهش یافت ، و این باعث خوشبینی شد که تولید واکسن Covid-19 می تواند فعالیت اقتصادی را تقویت کند و تقاضای نفت را بازگرداند. در آغاز معاملات روز سه شنبه ، هر بشکه نفت برنت ، مارک بین المللی ، 50.23 دلار بود.

اگرچه آژانس بین المللی انرژی (EEA) به “سرخوشی قابل فهم” در مورد راه اندازی برنامه های تلقیح اشاره کرد ، اما گفت “چندین ماه طول می کشد تا ما به یک توده حیاتی از افراد واکسینه شده ، از نظر اقتصادی فعال برسیم و بنابراین بر تقاضای نفت تأثیر خواهیم گذاشت.”

این گروه هشدار داد که فصل کریسمس می تواند منجر به جهشی جدید در پرونده های Covid-19 و احتمال اقدامات بازداشتی بیشتر شود.

“ممکن است که پس از فصل تعطیلات پیش رو ، موج سوم ویروس قبل از اینکه واکسن ها زمان لازم برای تأثیرگذاری داشته باشند ، اروپا و سایر نقاط جهان را تحت تأثیر قرار دهد. این امر فشار رو به پایین جدیدی را بر تقاضای نفت وارد می کند. “

در سمت عرضه ، با بهبود بخشیدن به بخش ایالات متحده از توفانهای بسته و تولید لیبی ، تولید جهانی نفت با رشد 1.5 میلیون در روز به 92.7 میلیون در روز افزایش یافت.

IEA گفت که توافق اوایل ماه جاری اوپک و تولیدکنندگان متحد مانند روسیه برای افزایش تأمین 500000 بشکه در روز در ماه آینده – بسیار کمتر از برنامه ریزی اولیه 2 میلیون بشکه در روز – “بر اساس تشخیص این است که بازار شکننده است و باید با دقت تنظیم شود.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر