[ad_1]

نهادهای نظارتی ایالات متحده پس از دریافت اینکه زنجیره رسوائی قهوه چینی سوابق بانکی را تغییر داده و یک پایگاه داده جعلی ایجاد کرده است ، به عنوان بخشی از تلاش برای ساختن حساب ها ، قهوه لاکین را مورد جریمه نقدی 180 میلیون دلاری قرار دادند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز چهارشنبه به این شرکت دستور داد تا با تحریف قابل توجه درآمد و هزینه ، افزایش نرخ رشد و کاهش ضرر ، از سرمایه گذاران کلاهبرداری کند.

لوکین بدون پذیرش یا انکار ادعاها با توافق نامه موافقت کرد که منوط به تأیید دادگاه است.

هنگامی که Luckin به عنوان رقیب چین برای استارباکس پخش شد ، سال گذشته در لیست نیویورک قرار گرفت و در ابتدا تحت تأثیر قرار گرفت ، اما وال استریت را در آوریل متوقف کرد و گفت صدها میلیون دلار فروش ساختگی ساخته شده است. متعاقباً سهام از نزدک حذف شد و سهامداران بنیانگذار خود ، چارلز ژنگیائو لو را از آن خود کردند.

در دادخواست شکایت در منطقه جنوبی نیویورک ، SEC Luckin را به درمان کتاب هایش برای دوره ای حداقل از آوریل 2019 تا ژانویه سال جاری متهم کرد.

مقامات گفتند که این شرکت با استفاده از معاملات طرف های مرتبط بیش از 300 میلیون دلار خرده فروشی “عمدا” ساخته است. آنها اضافه كردند ، لاكین تلاش كرد تا از این كلاهبرداری سرپوش بگذارد ، و بیش از 190 میلیون دلار هزینه های خود را افزایش داده و یك پایگاه داده جعلی از معاملات و تغییر حسابداری و سوابق بانكی ایجاد كرد.

به گفته SEC ، نتیجه این بود که لاکین درآمد “بیش از میزان قابل توجهی” بیش از 27٪ برای سه ماهه منتهی به 30 ژوئن 2019 و 45٪ برای سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر 2019 “بیش از حد تخمین زد” ، بنابراین خالص آن را دست کم گرفت تلفات.

در طول دوره کلاهبرداری ، SEC اضافه کرد ، لوکین بیش از 860 میلیون دلار از سرمایه گذاران بدهی و سهام جمع کرده است.

استفانی آواکیان ، مدیر بخش اجرای قانون SEC ، گفت: “وقتی صادرکنندگان خارجی قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض می کنند ، ما به استفاده از تمام منابع موجود برای محافظت از سرمایه گذاران ادامه خواهیم داد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر