Moderna واکسن Covid خود را برای تأیید تنظیم کننده های ایالات متحده و اتحادیه اروپا ارائه می دهد


Moderna قصد دارد روز دوشنبه عکس Covid-19 خود را برای تصویب مقررات در ایالات متحده و اتحادیه اروپا ارائه دهد ، و این دومین تولید کننده واکسن غربی در جاده است که توزیع آن در ماه دسامبر آغاز می شود.

اطلاعات حاصل از مطالعه جدید بیوتکنولوژی مستقر در بوستون نشان می دهد که اثر واکسن 94.1٪ است و هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی وجود ندارد.

استفان بانسل ، مدیرعامل Moderna ، گفت که این شرکت “بیشترین هیجان” را از توانایی واکسن در جلوگیری از بیماری های جدی دارد. در مطالعه ای که روی 30،000 نفر انجام شد ، هیچ یک از شرکت کنندگان واکسینه شده به شدت دچار کووید -19 نشدند.

“بنابراین 94 درصد مردم هیچ بیماری و علائمی ندارند. . . وی گفت: “کسانی که آن را دریافت می کنند بسیار بسیار سبک خواهند بود و بنابراین ، اگر نه به طور کامل ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را تقریباً متوقف خواهید کرد.”

در میان شرکت کنندگان که دارونما دریافت کردند ، 30 مورد بیماری جدی و یک مرگ وجود داشت. آزمایش Moderna شامل درصد بالایی از اقلیت های قومی ، افراد مسن و کسانی که دارای بیماری های اساسی هستند ، بنابراین تعداد شرکت کنندگان دارونما که به یک بیماری جدی مبتلا شدند ، سه برابر بیشتر از بازوی دارونما در مطالعه Pfizer-BioNTech بود.

این شرکت گفت علاوه بر درخواست برای تأیید در ایالات متحده و اتحادیه اروپا ، Moderna همان داده ها را از نمونه ها برای تنظیم کننده ها می فرستد ، جایی که آنها در حال بررسی مداوم هستند ، از جمله در انگلیس.

حتما بخوانید:
صابون های گیاهی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

گروه مشاوره سازمان غذا و داروی ایالات متحده احتمالاً در 17 دسامبر ، یک هفته پس از تجزیه و تحلیل واکسن توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ، در مورد واکسن Moderna بحث خواهد کرد.

در انگلیس ، واکسن ها توسط آژانس دارویی اروپا تا پایان انتقال Brexit در 31 دسامبر تنظیم می شوند. آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی انگلستان همچنین در صورت نیاز مبرم عمومی ، این اختیار را دارد که موقتاً محصولات را مجاز کند.

انگلستان اولین کشور غربی خواهد بود که واکسن Covid-19 را منتشر می کند و اولین عکس های Pfizer-BioNTech در 7 دسامبر گرفته می شود.

آقای بنسل گفت: “بسیار ممكن است” كه كشور توسعه یافته دیگری واكسن Moderna را قبل از ایالات متحده تأیید كند و این احتمال را می دهد كه انگلیس یا كانادا اولین كسی باشند كه تصویب اضطراری را صادر می كند.

اما وی گفت كه ایالات متحده از توانایی خود در توزیع واكسن تأیید شده ظرف 24 ساعت جلوتر است. در اروپا واکسن های Moderna در سوئیس تولید می شود و در اسپانیا به صورت ویال تهیه می شود. تنظیم کننده انگلیس باید واکسن را قبل از ترک کارخانه اسپانیا تصویب کند.

“ایالات متحده بسیار خوب عمل کرده است. ماهها و ماهها آماده سازی و برنامه ریزی بود. ” وی افزود دیگران همچنان قادر به حرکت سریع و نه چندان سریع خواهند بود. “من فکر نمی کنم کشورهای دیگر آنقدر آماده باشند.”

طبق دستورالعمل های FDA ، Moderna میانگین شرکت کننده در آزمون را حداقل برای دو ماه پیگیری می کند تا از نظر ایمنی بررسی کند. هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی وجود ندارد ، زیرا عوارض جانبی شامل درد مفاصل و عضلات ، سردرد و خستگی است.

ویدئو: چگونه ایالات متحده واکسن ویروس کرونا را آزاد می کند

داده های AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد هفته گذشته کارشناسان را با اختلاف زیادی بین میزان کارایی اشتباه گرفته است. در بزرگترین گروه شرکت کنندگان که دو دوز مصرف کردند ، اثربخشی 62٪ بود ، اما در زیرگروه افراد زیر 55 سال ، که به جای دو دوز یک و نیم دوز داده شد ، اثربخشی 90 بود ٪

حتما بخوانید:
که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت

آقای بانسل گفت كه یكی از مزایای روش messengerRNA كه توسط Moderna و همچنین رقبای Pfizer و BioNTech مورد استفاده قرار گرفته است این است كه در مقایسه با فن آوری آدنو ویروس مورد استفاده AstraZeneca و Oxford از “كارآیی بالایی در همه جا برخوردار است”.

وی گفت: “شما تنوع یکسانی بین بیماران ندارید.”

سهام مدرن که تاکنون امسال بیش از 560 درصد جهش داشته است ، روز دوشنبه 10.8 درصد در معاملات بازار نیویورک افزود.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید