[ad_1]

ارائه دهنده شاخص MSCI گفت پس از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا سرمایه گذاران آمریكایی را از داشتن سهام در این شركت ها ممنوع كرد ، هفت شركت را كه دولت آمریكا تصمیم گرفته است با ارتش چین تصمیم بگیرند از شاخص های خود حذف خواهد كرد.

MSCI گفت این هفت ، شامل SMIC ، بزرگترین سازنده تراشه چین ، در پایان 5 ژانویه از شاخص های سهام جهانی خود حذف می شوند. مشاغل از شاخص های محبوب MSCI در بازارهای نوظهور خارج می شوند.

با توجه به اینکه شاخص های MSCI معیار بسیاری از مدیران پول است که در بازارهای نوظهور تخصص دارند ، این تصمیم بسیار پیش بینی شده بود. طبق MSCI ، بیش از 12 میلیون دلار در صندوق ها سرمایه گذاری شده است ، در حالی که یکی از هزاران شاخص این شرکت است.

دیگر ارائه دهندگان شاخص اصلی ، از جمله FTSE Russell ، Nasdaq و S&P Global Dow Jones Indices ، اقدام مشابهی را برای مطابقت با دستورالعمل اجرایی امضا شده توسط آقای ترامپ در ماه گذشته انجام داده اند.

این دستور معاملات جدید سهام مشاغل چینی را که پنتاگون ادعا می کند از 11 ژانویه با ارتش چین ارتباط دارند ممنوع کرده و به سهامداران فعلی اجازه می دهد سهام خود را تا نوامبر 2021 بفروشند.

شرکتهایی که MSCI تصمیم گرفته است آنها را از بین ببرد شامل شرکت راه آهن ساخت چین ، شرکت ساختمانی ارتباطات چین و سازنده دوربین مداربسته هایک ویژن است. این شرکت همچنین قصد دارد سازنده لوكوموتیو CRRC ، سازنده سرور رایانه ای گروه صنعت اطلاعات Dawning و سازنده ماهواره China Spacesat را اخراج كند.

MSCI اظهار داشت كه فقط شركتهايي را كه در حكم اجرا به صراحت ذكر شده اند حذف كرده است ، اما نه شركت هاي تابعه يا شركت هاي وابسته. این هفت شرکت در چین و هنگ کنگ تجارت می کنند و تقریباً 0.3٪ ارزش شاخص سرمایه گذاری بازار MSCI Emerging Markets را شامل می شود که شامل تقریبا 3000 سهم است.

ارائه دهنده شاخص گفت كه با سرمايه گذاران مشورت كرده و دريافته است كه حتي افراد خارج از آمريكا هشدار داده اند كه دستور اجرا “قابليت قابل توجهي در تجارت آنها در اوراق بهادار متضرر را محدود خواهد كرد.”

MSCI اضافه کرد که شاخص های جدیدی را که شامل هفت شرکت است ، برای سرمایه گذاران که تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، منتشر می کند.

پنتاگون امسال سه ترانش را با نام شركتهای چینی با ادعای روابط نظامی منتشر كرد و هفته گذشته كنگره لایحه هزینه های دفاعی را تصویب كرد كه پنتاگون را مجبور می كند هر ساله دایرکتوری جامعی را منتشر كند و بر توافق دو طرفه در مورد كپیتول هیل تأكید می كند تا موضع سخت تری را اتخاذ كند. برای چین

آقای ترامپ امسال به برخی از کارمندان شیاد خود در چین چراغ سبز نشان داده است تا اقدامات سختی علیه پکن انجام دهد. در حالی که جو بایدن پس از روی کار آمدن به عنوان رئیس جمهور می تواند بسیاری از این اقدامات را تغییر دهد ، تیم وی مشخص نکرده است که چه اقداماتی را می تواند رد کند و چه اقداماتی را ادامه خواهد داد.

این اقدام MSCI یک پیروزی برای دولت ترامپ محسوب می شود ، که اوایل سال جاری یکی از شاخص های آن را در کارزار فشار خود بر چین برجسته کرد: صندوق بازنشستگی فدرال ایالات متحده در ماه مه برنامه سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی در شرکت های چینی را از طریق شاخص MSCI All برای بازار سرمایه گذاری ایالات متحده سابق در ایالات متحده.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir