OECD می گوید واکسن های ویروسی امید به بهبود اقتصاد جهانی را فراهم می کنند


OECD روز سه شنبه گفت ، توسعه اخیر واکسن ها برای Covid-19 یک امید امیدوار به اقتصاد جهانی است ، اما هشدار داد که بسیاری از مشکلات احتمالی در بهبود اقتصادی از بیماری همه گیر وجود دارد.

این سازمان بین المللی مستقر در پاریس با انتشار آخرین پیش بینی های خود در مورد اقتصاد جهان ، بازگشت شدید اقتصادی از ركود اقتصادی جهانی در سال 2021 را پیش بینی كرد ، اما اظهار داشت كه اقتصاد جهان تا پایان سال آینده به طور كامل تولید از دست رفته را بازیابی نخواهد كرد.

لارنس بون ، اقتصاددان ارشد OECD گفت: “ما هنوز در وسط وخیم ترین بحران قرار داریم ، اما اکنون امید وجود دارد.” “چالش این است که چگونه سریع و با کمترین آسیب ممکن از وضعیت خارج شویم.”

OECD گفت ، در ماه های آینده ، سرعت بخشیدن به تأمین واکسن و سیستم های آزمایش ، ردیابی و جداسازی موثر برای کشورها بسیار مهم خواهد بود. کشورهایی که با موفقیت بیشتری به این موفقیت دست می یابند “احتمالاً عملکرد نسبتاً خوبی دارند [economically]”، او پیش بینی می کند.

تا پایان سال آینده ، پیش بینی ها نشان می دهد که اقتصاد چین در نتیجه پاسخ پزشکی و اقتصادی موفق به بیماری همه گیر ، که کره جنوبی و اندونزی نیز عملکرد خوبی دارند ، تقریباً 10 درصد بزرگتر از پایان سال 2019 باشد. خوب

عملکرد اقتصادی در دو طرف اقیانوس اطلس بسیار عقب تر از عملکرد آسیا است ، اما انتظار می رود که ایالات متحده با وجود نرخ بالای آلودگی فعلی ، تولید از دست رفته خود را تا پایان سال آینده بازیابی کند.

حتما بخوانید:
رئیس نظارت حسابرسی آلمان به دلیل تجارت در Wirecard به حالت تعلیق درآمده است

اروپا عملکرد بدتری خواهد داشت ، OECD انتظار دارد: از اقتصادهای بزرگ قاره ، فقط آلمان نزدیک است که قبل از همه گیری مجدد اندازه خود را بدست آورد – انتظار می رود اقتصاد آن در سه ماهه آخر 2021 1.7٪ کوچکتر باشد. از دوره معادل 2019

کشورهایی که همه گیری منجر به محاصره طولانی مدت شده است عملکرد بدتری خواهند داشت ، از جمله انگلیس ، جایی که OECD انتظار دارد در پایان سال آینده تولید بیش از 6 درصد نسبت به قبل از همه گیری کاهش یابد و آرژانتین که تقریباً 8 درصد ضرر خواهد کرد

حتی اگر بهبود جهانی اتفاق بیفتد ، اقتصاد جهان در پایان سال 2021 هنوز 5٪ کوچکتر از آنچه OECD پیش بینی کرده بود یک سال پیش است – یک شاخص روشن رشد رشد به دلیل همه گیری و پایین آمدن سطح زندگی ، بالاتر بیکاری و نابرابری بیشتر که بیشتر تحت تأثیر چشم انداز اقتصادی فقرا و جوانان قرار گرفته است.

نمودار خطی شاخص تولید ناخالص داخلی جهانی ، Q4 2019 = 100 نشان می دهد که علی رغم پیش بینی های بهبود یافته ، همه گیری تولید را پایین تر خواهد گذاشت

OECD گفت ، دولت ها باید به پشتیبانی از جمعیت خود در صورت امکان ، با سیاست های مالی ضعیف و بدون تلاش فوری برای کاهش کسری بودجه ، تا زمانی که هزینه ها “مقرون به صرفه” باشد.

با این حال ، خانم بون اشاره کرد که یکی از ویژگی های بارز چشم انداز عدم ارتباط بین میزان حمایت مالی و نتایج اقتصادی حاصل از آن است – که نشان می دهد “همه اقدامات به طور منطقی استفاده نشده اند”.

OECD گفت ، هنگامی که از هزینه های دولت به طور کارآمد استفاده می شود ، سطح بالای بدهی عمومی نباید جای نگرانی باشد ، زیرا هزینه های خدمات بدهی کم است.

حتما بخوانید:
همه چیز در مورد سایبان ماشین و سایبان پارکینگ

گزارش وی توصیه می کند ، یکی از زمینه های مهم که باید هزینه ها متمرکز شود ، ایجاد شکاف دیجیتالی در داخل و بین کشورها است. همه گیری ناتوانی سیستم های آموزشی در بسیاری از کشورها برای کار از راه دور از طریق پیوند ویدیویی را نشان داده است.

اولویت دیگر باید کمک به افرادی باشد که شغل خود را از دست داده اند در یافتن شغل جدید. OECD گفت: هلند و کشورهای شمال اروپا نمونه هایی از موفقیت در این زمینه ها هستند.

OECD به عدم همکاری اقتصادی جهانی اشاره کرد و گفت که اقدامات بین المللی کمتر از بحران مالی جهانی 2009-2009 است ، که به گفته خانم بون “پاسخ بی سابقه ای به همکاری” ایجاد کرد. .

در مقابل ، او گفت ، “همه گیری اولین بحران جهانی از زمان جنگ جهانی دوم است [and] پاسخ آن با واکنشهای گسترده ملی ، اما بسته بودن مرزها و همکاری اندک بود ».

وی گفت: “تولید و توزیع گسترده و سریع و سخاوتمندانه داروهای درمانی و واکسن های م effectiveثر برای همه کشورها باید سازمان یافته باشد تا به اقتصاد جهانی کمک کند تا از بیماری همه گیر بهبود یابد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید