[ad_1]

Pfizer و BioNTech گزارش دادند كه اسناد مربوط به واكسن Covid-19 آنها در یك حمله سایبری علیه آژانس داروهای اروپایی در معرض دید قرار گرفت.

تولیدکنندگان واکسن روز چهارشنبه گفتند که اسناد مربوط به ارسال اسناد قانونی در سرور EMA “غیرقانونی” قابل دسترسی است. اوایل روز چهارشنبه ، تنظیم کننده اعلام کرد که مورد “حمله سایبری” قرار گرفته و گفته است که در حال آغاز تحقیقات کامل و همکاری با نیروی انتظامی است.

در بیانیه این شرکت ها آمده است: “توجه به این نکته مهم است که هیچ سیستم BioNTech یا Pfizer در ارتباط با این حادثه به خطر نیفتاده است و ما نمی دانیم که شرکت کنندگان در مطالعه با دستیابی به داده ها شناسایی شده اند.”

آنها افزودند: “EMA به ما اطمینان داده است كه حمله سایبری بر جدول زمانی آن تأثیر نخواهد گذاشت.”

بلافاصله نمی توان تعیین کرد که به چه اسنادی دسترسی پیدا کرده یا سایر تولیدکنندگان دارو تحت تأثیر قرار گرفته اند. EMA ماه هاست که به طور مداوم از متقاضیان واکسن ، از جمله موارد ساخته شده توسط Moderna و AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ، غربالگری مداوم می کند.

بررسی های در حال انجام نوعی ارزیابی سریع است که در آن تولیدکنندگان دارو به جای یکبار مصرف ، داده هایی از جمله داده های ایمنی و اثربخشی را در دسترس قرار می دهند. اطلاعات حفظ شده مانند مالکیت معنوی معمولاً به اشتراک گذاشته نمی شود.

ایالات متحده و انگلستان در اوایل سال جاری هشدار دادند كه هكرهای بودجه دولتی در چین و روسیه گروه های تحقیقاتی دارویی و دانشگاهی را هدف قرار داده و در حال انجام اقدامات درمانی برای ویروس كرونا و واكسن ها در به اصطلاح “جنگ مالكیت معنوی” هستند.

در ماه ژوئیه ، ایالات متحده دو هکر چینی را متهم کرد که با سرقت اسرار تجاری ، شرکت های آمریکایی را که تحقیقات ویروس کرونا را انجام می دهند ، هدف قرار داده اند.

هفته گذشته ، محققان IBM گفتند که آنها تخمین زده اند که احتمالاً این یک کمپین مورد حمایت سراسری است ، مهاجمان سایبری را هدف قرار دادن زنجیره تامین سرما برای تحویل واکسن Covid-19 یافته اند.

دیمیتری آلپروویچ ، بنیانگذار گروه امنیت سایبری CrowdStrike ، که اکنون اتاق فکر Silverado Policy Accelerator را اداره می کند ، گفت: “تقریباً همه بازیگران در سراسر کشور از ابتدای شیوع همه گیر به اطلاعات واکسن روی آورده اند ، بنابراین اصلاً تعجب آور نیست.” وی گفت انگیزه مهاجمان “به احتمال زیاد مجموعه اطلاعات مربوط به اثر بخشی و ایمنی واکسن ها است.”

وی افزود ، با این حال ، این نوع اطلاعات “به زودی علنی خواهد شد”.

رگولاتور دارویی مستقر در آمستردام گفته است که تصویب واکسن Pfizer / BioNTech را حداکثر تا 29 دسامبر بررسی می کند ، حدود یک هفته تأخیر در مقایسه با برنامه هایی که اواخر ماه گذشته بحث شد.

کشورهای عضو از آژانس ناظر بر تأیید کلیه کشورهای اتحادیه اروپا می خواهند تا با ضرب الاجل تصویب در انگلیس و ایالات متحده همسو شوند. انگلستان واکسن Pfizer / BioNTech و همچنین بحرین و کانادا را تأیید کرده است ، در حالی که کمیته مشورتی FDA روز پنجشنبه تشکیل جلسه می دهد تا در مورد توصیه مجوز استفاده اضطراری بحث کند.

EMA به درخواست نظر در خارج از ساعت کاری پاسخ نداد.

گزارش اضافی توسط هانا مورفی

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر