Salesforce Slack را به ارزش 27.7 میلیارد دلار خریداری می کند


Salesforce روز سه شنبه با اعلام اینکه 27.7 میلیارد دلار برای برنامه چت در محل کار Slack پرداخت خواهد کرد ، با ایجاد یک نبرد با مایکروسافت برای موقعیت جنسیتی در یکی از گرمترین گوشه ها ، رونق تکالیف را در محاسبات ابری برای سال 2020 مهار کرد. در بازار فناوری

معامله نقدی و نقدی بزرگترین معامله در صنعت نرم افزاری ابر سر به فلک کشیده است ، چهار سال پیش با 26.2 میلیارد دلار خرید مایکروسافت در LinkedIn.

در بیانیه این شرکت ها آمده است که سرمایه گذاران در Slack 26.79 دلار و 0.0776 سهم از سهام عادی Salesforce به ازای هر سهم دریافت خواهند کرد.

این ترکیب ترکیبی از سرویس گفتگوی Slack است که در اوایل سال جاری به بیش از 12 میلیون کاربر رسید و طیف وسیع تری از فروش ، بازاریابی و سایر نرم افزارهای تجاری Salesforce را در اختیار شما قرار داد. الکس زوکین ، تحلیلگر در RBC Capital Markets ، گفت: اتحادیه راهی آسان تر برای کارگران فراهم می کند تا از نرم افزار Salesforce استفاده کنند و آن را به رقبای قدرتمندتری برای مایکروسافت تبدیل کنند. وی گفت: “بالاخره ، این مربوط به مایکروسافت است – آنها همه آنها را دارند.”

این معامله همچنین ادغام فزاینده ای را تحت تأثیر قرار داده است که بخش نرم افزار ابری را تحت تأثیر قرار داده است ، حول محور خدمات دیجیتال ، که اغلب از طریق اشتراک های معمول پرداخت می شود ، به جای فروش نرم افزار برای نصب مشتریان در رایانه های خود.

حتما بخوانید:
لیست کامل وسایل جشن تولد چیست؟

در این میان ، مایکروسافت و Salesforce در حال حاضر شش مورد از 9 بزرگترین نرم افزار ابری را مهر و موم کرده اند و این امر آنها را در اولویت قرار می دهد زیرا دسترسی به خدمات دیجیتال به روشی رایج برای خرید فناوری از شرکت ها تبدیل می شود. SAP و Oracle همچنین برای تسریع در تحول در تجارت نرم افزار سنتی خود و همگام شدن با عادات جدید خرید ، معاملات خود را در فضای ابری متمرکز کرده اند.

آقای زوكین گفت: “بار اثبات بر دوش آنها است تا سرمایه گذاران را متقاعد كنند وقتی كه می گویند برای مدتی چنین کاری نمی كنند.” اما او و دیگر تحلیل گران نرم افزار از دلیل استراتژیک معامله استقبال کردند زیرا به مارک بنیوف ، مدیر عامل Salesforce ، سلاح جدیدی علیه مایکروسافت اعطا شد ، در حالی که راه را برای فروش خدمات اسلاک از طریق قدرت تجاری بسیار بیشتر فراهم کرد.

Slack پس از گزارش دو سه ماهه نتایج ناامیدکننده و رونق رونق ابر در سال 2020 آسیب پذیر به نظر می رسید. سایر شرکت ها در این بخش جهش سهام خود را مشاهده کرده اند زیرا مشتریان مجبور شده اند سرمایه های بیشتری را در خدمات دیجیتال برای ادامه فعالیت سرمایه گذاری کنند. و کارگران را پس از همه گیری متصل نگه دارید.

قبل از انتشار خبر معامله احتمالی در هفته گذشته ، سهام Slack بیش از 20 درصد از سطح رسیده در اولین روز معاملات پس از عرضه عمومی شرکت در سال گذشته بود. در مقابل ، شاخص BVP سهام پیشگام ابر از ابتدای امسال 88 درصد و Salesforce 45 درصد رشد کرده است.

حتما بخوانید:
محتوای ارائه شده در فیلمر بازبینی شده است


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید