SocGen 600 شعبه فرانسه را تعطیل می کند و هزینه های آن را 450 میلیون یورو کاهش می دهد


Société Générale در حال ادغام دو شبکه بانکی محلی خود ، بسته شدن 600 شعبه و کاهش 450 میلیون یورویی هزینه ها است زیرا به نظر می رسد وام دهنده فرانسوی از تغییرات رفتار مصرف کننده ناشی از همه گیر استفاده می کند.

وام دهنده فرانسوی روز دوشنبه گفت که در تلاش برای کاهش هزینه های حدود 350 میلیون یورویی تا سال 2024 و 450 میلیون یورو تا سال 2025 ، شبکه اصلی بانکی خرده فروشی خود را با شبکه تابعه خود Crédit du Nord ترکیب خواهد کرد.

شبکه خرده فروشی تجدید شده تا پایان سال 2025 با 1500 شعبه – که امروز 2100 افت می کند – افتخار می کند ، زیرا SocGen به رقبای اروپایی پیوست تا پس انداز از یک شبکه شعبه گران را که مشتریان از آن مهاجرت می کنند ، پس انداز کند.

نتیجه گیری در مورد کاهش سرعت انتشار Covid-19 ، و همچنین عدم تمایل بسیاری به بیرون رفتن در طی همه گیر شدن بیماری ، انتقال به بانکداری دیجیتال را تسریع کرد ، که باعث اطمینان بیشتر مدیران در مورد کاهش شبکه های شعب شد.

SocGen یک سال آزمایشی دارد که در واحد تجارت سهام خود با ضرر و زیان همراه است. ضرر 1.26 میلیارد یورویی آن در سه ماهه دوم – بدترین از زمان جریم کرویل معامله گر متقلب در سال 2008 – مدیر عامل شرکت ، فردریک اودئا ، رئیس باسابقه ترین بانک های مهم اروپا را تحت فشار قرار داد.

شبکه شعبه جدید بانکی SocGen 10 میلیون مشتری دارد و پس انداز آن نیز با ترکیب سیستم های IT و سرمایه گذاری حاصل می شود. بانک نگفت که چه تعداد شغل از بین خواهد رفت.

SocGen قبلاً قطع شبکه های خود را آغاز کرده بود ، این یک روند دشوار در فرانسه است که به شدت ادغام شده و گروه های بزرگ متقابل می توانند تعداد زیادی شعبه را باز نگه دارند. 390 شعبه از 2186 شعبه ای را که در پایان سال 2015 داشت تعطیل کرد.

براساس تجزیه و تحلیل مشاور مک کینزی برای فایننشال تایمز ، فرانسه علیرغم تعطیلی نزدیک به 2500 شعبه در دهه گذشته ، اسپانیا را به عنوان بازار بزرگ اروپا با بیشترین سرانه شعبه در سال گذشته پشت سر گذاشت.

نکته مهم تصمیم وی برای بستن شعب انگیزه ای برای ایجاد پیشنهاد بانکداری دیجیتال وی ، بورسوراما بود.

SocGen روز دوشنبه گفت که بانک آنلاین آن تا سال 2025 4.5 میلیون مشتری را هدف قرار داده است ، در حالی که در سال 2020 این تعداد 2.5 میلیون نفر بود. پس از یک “شتاب” فشار برای برنده شدن مشتریان تا سال 2023 ، که منجر به با از دست دادن تجمعی حدود 230 میلیون یورویی برای دوره ، بورسوراما درآمد خالص حدود 100 میلیون یورو در سال 2024 و حدود 200 میلیون یورو در سال 2025 را هدف قرار خواهد داد.

آقای Oudéa گفت: “در بازار متغیر فرانسه ، که چندین رویداد تسریع شده توسط بحران Covid متحمل شده است ، امروز ما با ایجاد یک الگوی بانکداری خرده فروشی فرانسوی مبتنی بر دو ستون قوی و مکمل ، مجدداً خواستار تمایز گروه خود هستیم.” در یک بیانیه.

SocGen افزود: تعطیلی شعب 800 میلیون یورو هزینه دارد که بیشتر آنها در سال آینده رزرو می شود.


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>