SoftBank شرط بندی های نهنگ Nasdaq خود را کنار می گذارد


سافت بانک تصمیم به لغو معاملات عمده گزینه های سهام ایالات متحده خود گرفته است و از استراتژی بحث برانگیزی که مشتقه 2.7 میلیارد دلاری مشتقات گروه و نام مستعار “نهنگ نزدک” بود ، صرف نظر کرد.

این اقدام پس از طرح س questionsالاتی از سوی سرمایه گذاران و کارمندان در مورد مدیریت واحد صورت گرفت که به ماسایوشی سون ، بنیانگذار سافت بانک امکان می دهد در معاملات دارای پول شخصی در خزانه شرکت سهیم باشد.

این گروه با استفاده از 80 میلیارد دلار وجه نقد جمع آوری شده از آخرین فروش دارایی خود ، به سرمایه گذاری در سهام عمده فناوری آمریكا مانند آمازون و فیس بوك ادامه خواهد داد ، اما به گفته دو نفر ، با پایان دادن به گزینه های خود ، قرار گرفتن در معرض مشتقات خود را كاهش می دهد. که در مورد معاملات می دانند.

سافت بانک از اظهار نظر در مورد تغییر استراتژی تجاری خود که اولین بار توسط بلومبرگ اعلام شد ، خودداری کرد.

هنگامی که فایننشال تایمز در ماه سپتامبر فهمید که این شرکت “نهنگی” مرموز است که باعث شد سهام فناوری ایالات متحده به بالاترین رکورد برسد ، سهام SoftBank در ابتدا 14 درصد سقوط کرد.

سهام پس از آن به بالاترین قیمت 20 ساله خود رسیده است ، اما پس از اینکه ماه گذشته سافت بانک اعلام کرد که بخش تجاری آن 3.7 میلیارد دلار از جمله 2.7 میلیارد دلار ضرر داشته است ، نگرانی در مورد این معامله دوباره مطرح شد. مشتقات ، برای سه ماهه از جولای تا سپتامبر.

حتما بخوانید:
لباس پلیس بچه گانه _ فروشگاه اینترنتی کیدرول

معاملات گزینه ها از طریق یک شرکت مستقر در جزایر کیمن به نام SB Northstar انجام می شود که یک سوم آن متعلق به شخص آقای Son است. در پایان ماه سپتامبر ، این واحد نزدیک به 17 میلیارد دلار سهام شرکت های فناوری ایالات متحده خریداری کرده و 3.4 میلیارد دلار دیگر نیز در مشتقات سهام سرمایه گذاری کرده است.

به گفته افراد مطلع از مباحث ، چندین سرمایه گذار عمده در هفته های اخیر در مورد معاملات گزینه با مدیریت SoftBank ابراز نگرانی کرده اند.

برخی از سرمایه گذاران س questionال کردند که چرا این گروه در تجارت کوتاه مدت فعالیت می کند و چگونه با دیدگاه آقای پسر برای سرمایه گذاری در آینده بلند مدت هوش مصنوعی و سایر فناوری های پیشرو همسو است. یکی از کارمندان SoftBank گفت: “ما نباید معامله گر روز باشیم.”

برخی دیگر ساختار Northstar را که از وام های نقدی و اوراق بهادار عمومی از ترازنامه بزرگ SoftBank برای سرمایه گذاری در سهام قابل معامله عمومی استفاده می کند ، زیر سوال برده اند. در ماه اکتبر ، 6 میلیارد دلار در برابر سهام SoftBank در Alibaba وام گرفت.

بخش خرده فروشی نیز نگرانی های مدیریتی را ایجاد کرد ، زیرا به طور عملی به آقای پسر اجازه می داد از SoftBank از طریق Northstar وام بگیرند ، در حالی که او 33 درصد از سود گروه را داشت.

این شرکت گفت که آقای Son در پایان چرخه عمر صندوق در سال 2034 سایر بدهی های مربوط به دارایی خود را تضمین می کند ، اما شرایط دقیق وام ها را فاش نکرد.

حتما بخوانید:
ژنیکوماستی بزرگی سینه مردان

“اگر جعبه ای ایجاد کرد که در آن موفق شد 33 درصد در آن نگه دارد و تصمیم گرفت آن را واحد مدیریت دارایی بنامد ، این فقط رژ لب خوک است. وی از پول SoftBank استفاده می کند “، شخصی که ساختار صندوق را می داند گفت.

دیوید گیبسون ، تحلیلگر مشاور Astris Advisory ، گفت: “ساختاری که مدیرعامل در آن 33 درصد از سود واحد را می گیرد ، نباید از دیدگاه ESG (زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریتی) باشد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید