S&P Global در یک معامله 44 میلیارد دلاری IHS Markit را خریداری خواهد کرد


S&P Global با تشدید رقابت برای تهیه داده های کل تجارت در بازارهای مالی جهانی ، در معامله ای که ارزش ارائه دهنده داده را 44 میلیارد دلار از جمله بدهی دارد ، توافق کرده است که IHS Markit را خریداری کند.

طبق شرایط توافقنامه تمام سهام که دوشنبه اعلام شد ، S&P Global 0.28 سهام خود را برای هر سهم IHS Markit پرداخت خواهد کرد. این معامله سهامداران S&P Global را با تقریباً 68 درصد از شرکت ترکیبی ترک خواهد کرد.

این خرید آخرین تحکیم ارائه دهندگان عمده داده است که سال گذشته با موافقت بورس اوراق بهادار لندن برای خرید Refinitiv به مبلغ 27 میلیارد دلار تسریع شد. در ماه آگوست ، صرافی های بین قاره ای ، مالک بورس اوراق بهادار نیویورک ، ارائه دهنده وام های رهنی ایالات متحده ، الی مای را به قیمت 11 میلیارد دلار خریداری کرد.

داگلاس پیترسون ، مدیرعامل S&P Global گفت: “از طریق این ترکیب هیجان انگیز ، ما می توانیم با ایجاد ارزش و بینش جدید ، بهتر به بازارها و مشتریان خود خدمت کنیم.”

این شرکت ها انتظار دارند 480 میلیون دلار پس انداز هزینه سالانه از این معامله و همچنین 350 میلیون دلار فرصت فروش متقابل داشته باشند.

IHS Markit لندن از زمان تصاحب LF در Refinitiv به عنوان هدف بالقوه تصاحب در نظر گرفته شده است.

حرکت 82 میلیارد دلاری SHP Global در IHS Markit در بازار بزرگترین معامله در سال جاری است. IHS Markit که از طریق ادغام IHS و Markit در سال 2016 ایجاد شده است ، اطلاعات و تحلیل های S&P Global را تقویت می کند.

حتما بخوانید:
Airbnb و DoorDash IPO مشکلات حل نشده ای را در اقتصاد کنسرت بر جای می گذارند

در ماه های اخیر ، سازندگان فروشندگان با تشویق اخبار مثبت درباره واکسن Covid-19 و پایان انتخابات ایالات متحده ، با معاملات بزرگ بلیط احساس راحتی بیشتری می کنند.

یکی از آشنایان این موضوع گفت: S&P Global ، شرکتی که استاندارد و پورز را کنترل می کند ، از زمانی که SNL Financial را با قیمت 2.2 میلیارد دلار خریداری کرده است ، در حال بررسی گزینه هایی برای تقویت تجارت داده های خود است.

صنعت تجزیه و تحلیل داده ها در حال داغ شدن است زیرا شرکت ها گرد هم می آیند تا در برابر غول هایی مانند شرکت مشهور مایکل بلومبرگ که پایانه های آن در وال استریت همه جا رقابت می کنند ، رقابت کنند.

با این حال ، احتمالاً این معامله با نظارت شدید نظارتی روبرو خواهد شد ، زیرا ناظران ضد انحصار به طور فزاینده ای در مورد قدرت بازار بیش از حد بزرگ گروهی که همیشه از ارائه دهندگان داده ها کاسته می شوند ، نگران هستند. معامله LSE با Refinitiv به شدت در بروکسل مورد بررسی قرار گرفته و نشان می دهد که نهادهای نظارتی معاملات بزرگ را تحت بررسی های طولانی قرار می دهند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید