Universal Music کاتالوگ موسیقی باب دیلن را در “معامله 9 رقمی” خریداری می کند


یونیورسال موزیک با یک قرارداد نه رقمی ، آخرین نشان دهنده قدردانی روزافزون از حقوق موسیقی در دوره پخش ، کل کاتالوگ انتشارات باب دیلن را خریداری کرد.

این معامله که شامل شش دهه بازدید از جمله “Blowin ‘In The Wind” و “The Times They Are a-Changin” است ، ارزش کاتالوگ را صدها میلیون نفر اعلام کرده است. یونیورسال ، بزرگترین برچسب موسیقی جهان ، این معامله را “مهمترین معاملات انتشار موسیقی قرن” خواند ، اما از افشای قیمت خودداری کرد.

آقای دیلن ، که ترانه سرای تحسین شده او در سال 2016 برنده جایزه نوبل ادبیات شده است ، به طور رسمی از فروشگاه خود خرید نمی کند. بلکه خواننده و ترانه سرای مشهور ، با توجه به نزدیکان به اوضاع ، با جودی گرسون ، مدیرعامل جهانی موسیقی صحبت کرد.

برخلاف بسیاری از هنرمندان بزرگ دیگر ، آقای دیلن حق انتشار موسیقی خود را داشت که در خارج از ایالات متحده توسط انتشارات سونی / ATV اداره می شود.

کاتالوگ نمادین مانند آقای دیلن با ادامه پخش ، پخش از رادیو ، یا استفاده در فیلم ها و تبلیغات آوازها ، برای دهه ها درآمد کسب کرده است.

در سال های اخیر با داشتن جریان دوباره این صنعت ، ارزش داشتن موسیقی افزایش یافته است. Universal Music سال گذشته 30 میلیارد یورو فروش سهام داشت که بیش از 6.5 میلیارد یورو سافت بانک برای آن در سال 2013 بود.

گروههایی مانند Hipgnosis در انگلیس برای خرید حقوق موسیقی در حال رقابت هستند زیرا آهنگهای محبوب جریان قابل پیش بینی درآمد را برای سرمایه گذاران فراهم می کنند. با تبدیل شدن جریان به جریان اصلی ، میلیون ها طرفدار جدید توانسته اند بازدیدهای قدیمی را کشف و منتشر کنند.

حتما بخوانید:
شیر فشار شکن - نمایندگی فروش شیرآلات صنایع هفتم تیر

در حالی که جریان جریانی از Spotify و دیگر سیستم عامل ها در حین محاصره افزایش می یابد ، همه گیری فقط سرعت طلا را تسریع می کند.

مایکل سوکین ، وکیل مدافع موسیقی قدیمی که در املاک الویس کار می کرد ، گفت ، در همان زمان ، معاملات حقوق موسیقی در حال شتاب گرفتن بود زیرا هنرمندانی که آهنگ های خود را می نوشتند برای جبران درآمد از دست رفته تور ، حق امتیاز خود را می فروختند. پریسلی

وی با بیان اینکه نرخ بهره پایین باعث جذب سرمایه گذاران به عنوان کپی رایت موسیقی به عنوان یک دارایی جایگزین می شود ، گفت: “نسبت های موجود برای انتشار کاتالوگ ها به طور متوسط ​​بیشتر از آن است که من دیده ام.”

هفته گذشته مشخص شد که استیوی نیکس سهمی از فهرست انتشارات خود را به قیمت 100 میلیون دلار به Primary Wave فروخته است ، در حالی که ماه گذشته کاتالوگ تیلور سوئیفت با بیش از 300 میلیون دلار به گروه سرمایه گذاری خصوصی Shamrock فروخته شده است.

اگرچه جزئیات معاملات فردی با هنرمندان را خراب نکرد ، اما Hipgnosis گفت که 560 میلیون پوند برای خرید 42 کاتالوگ – در کل حدود 10000 آهنگ – در سال منتهی به مارس 2020 هزینه کرده است.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید