WHO توصیه می کند که رمدزیویر برای بیماران مبتلا به کووید تجویز نشود


سازمان بهداشت جهانی با زیر سوال بردن اثربخشی تنها داروی ضد ویروسی که برای درمان بیماری تأیید شده است ، به پزشکان توصیه کرده است که برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا ، Gilead remdezivir تجویز نکنند.

Remdezivir ماه گذشته توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شد.

اما یک گروه از متخصصان WHO روز جمعه در مجله پزشکی انگلیس نوشتند که این دارو “برای بیماران بستری با Covid-19 در بیمارستان توصیه نمی شود ، هرچقدر هم که به شدت بیمار باشد ، زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر بهبود بقا یا نیاز به تهویه وجود ندارد.” “

توجه اصطلاحاً جهت زندگی است که به طور معمول در مناطقی که تحقیقات به سرعت در حال تکامل هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه روز جمعه بر اساس چهار کارآزمایی تصادفی است که بیش از 7000 بیمار در آن شرکت کرده اند.

WHO گفت: “Remdezivir هیچ تأثیر قابل توجهی بر مرگ و میر یا سایر نتایج مهم برای بیماران مانند نیاز به تهویه مکانیکی یا زمان برای بهبود بالینی ندارد.”

این هیئت خاطرنشان کرد که امنیت شواهد پایین است و گفت که ثابت نمی کند این دارو بی فایده است. در این مقاله آمده است: “در عوض ، هیچ داده ای بر اساس داده های موجود موجود نیست که واقعاً نتایج مهم را برای بیماران بهبود بخشد.”

اما از آنجا که رمدزیویر به طور بالقوه می تواند آسیب برساند – و با توجه به هزینه نسبتاً زیاد و دشواری تزریق وریدی آن در بیمارستان – پنل گفت که این یک توصیه مناسب است. وی مطالعات بیشتر را توصیه کرد.

مقام بهداشت استفاده از استروئیدها را برای درمان بیماران شدید مبتلا به Covid-19 توصیه کرده است. استروئیدها ارزان هستند ، به صورت خوراکی مصرف می شوند و به طور گسترده در دسترس هستند. Remdesivir برای هر دوره یا بیشتر 2340 دلار هزینه دارد.

یکی از مقامات رسمی به فایننشال تایمز گفت که WHO همچنین اقدام به حذف Remdezivir از لیست خود قبل از صلاحیت کرده است ، که این پیش شرط خریدهای عمومی در کشورهای در حال توسعه است.

گیلاد گفت Remdezivir ، كه هم اكنون با مارك Veklury شناخته می شود ، توسط م institutionsسسات معتبر ، از جمله مitسسات ملی بهداشت ایالات متحده و انجمن بیماری های عفونی آمریكا ، توصیه می شود. این شرکت گفت که “مدارک محکمی” از مطالعات متعدد نشان می دهد که این دارو بهبودی Covid-19 را تسریع می کند.

گیلاد گفت: “ما ناامید هستیم كه رهنمودهای WHO این شواهد را نادیده می گیرند در حالی كه موارد به طور چشمگیری در سراسر جهان در حال افزایش است و پزشكان به وكلوری به عنوان اولین و تنها درمان ضد ویروسی تایید شده برای بیماران مبتلا به Covid-19 در تقریبا 50 كشور اعتماد می كنند.”

ماه گذشته ، WHO بزرگترین شواهد مربوط به این دارو را منتشر کرد که نشان می دهد هیچ تاثیری در مرگ و میر ، بستری شدن در بیمارستان یا نیاز به تهویه ندارد. Gilead ادعا می کند که این مطالعه دارای نقص است ، اما WHO اصرار دارد که روش آن صحیح باشد.

FDA ماه گذشته ساعاتی قبل از بحث دوم درباره ریاست جمهوری آمریكا ، رمدزیویر را كاملاً تأیید كرد.

Gilead 873 میلیون دلار فروش مجدد در سه ماهه سوم گزارش كرد ، انتظارات تحلیلگران در حدود 1 میلیارد دلار را از دست داد. گروه بیوتکنولوژی هنگام اعلام سود در ماه اکتبر هشدار داد که “بی ثباتی و عدم اطمینان قابل توجهی” در فروش رمدزیویر وجود دارد ، بیمارستان ها دارو را در سطح پایین تر از حد انتظار ذخیره می کنند.

این دارو ساز هنگام مذاکره در مورد معامله ای به ارزش 1 میلیارد یورو برای عرضه دارو به کشورهای اروپایی در ماه اکتبر ، از نتایج منفی این مطالعه آگاه بود. کشورهای عضو موظف به پرداخت هزینه نیستند و سازمان تنظیم مقررات دارویی اروپا در حال بررسی داده های آزمایش موجود است تا روش استفاده از دارو را تغییر دهد.

Died Rafat ، تحلیلگر Evercore ، گفت: “در روش تجزیه و تحلیل داده های تحقیق WHO” مشکلاتی در روش وجود دارد. او به نمونه انجام شده توسط تیم آنتونی فاوسی در NIH و همچنین Gilead که “مطالعات مقیاس بزرگ صحیح با تصادفی سازی مناسب و تجزیه و تحلیل آماری” بودند ، وزن بیشتری داد.

“علاوه بر این ، اگر کسی Covid داشته باشد ، چه گزینه آنتی ویروس دیگری داریم؟” گفت فعلاً نه.

WHO با این نظر مخالفت کرد و گفت که این آزمایش “بیشتر اطلاعات جهان را در مورد اثرات رمدزیویر بر مرگ و میر و نیاز به تهویه فراهم می کند.”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>